SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

KRASNALE 2014/2015 ZANIM ZOSTANĘ PIERWSZAKIEM ŚWIĘTO MAMY, TATY I DZIECI ! FESTYNY WYCIECZKA DO CENTRUM EKSPERYMENTU WRZESIEŃ W PRZEDSZKOLU A TO JUŻ PAŹDZIERNIK LISTOPADOWE SPOTKANIA MIKOŁAJKI JASEŁKA W OHP TEATRZYK W SZKOLE NR 2 WOŚP w przedszkolu ZABAWA KARNAWAŁOWA TEATRZYK W ZESPOLE SZKÓŁ MEDYK w przedszkolu KOLĘDOWANIE W PRZEDSZKOLU ROZWIŃ SKRZYDŁA PRZYJAŹŃ W OCZACH DZIECI ROK SZKOLNY 2015/2016 CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM KRASNALE 2016/2017 KRASNALE 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 KRASNALE 2019/2020 KRASNALE LUBIĄ SIĘ UCZYĆ - propozycje zabaw dla dzieci

KRASNALE

KRASNALE 2014/2015

 

URODZINKI

Jest taki dzień, kiedy każde dziecko może zamienić się w króla lub królową- to dzień urodzin. Przedszkolaki składają jubilatowi życzenia, śpiewają  „100 lat…”, a solenizant częstuje dzieci słodyczami.

                                        

 

Zabawy z chustą animacyjną i inne

Wspólne zabawy sprzyjają integracji wszystkich dzieci , nawiązują się kontakty społeczne  , kształtują się umiejętności współpracy. Zabawa uczy, zabawa bawi- dlatego  nie brakuje jej w naszej grupie, towarzyszy nam każdego dnia.

 

             

Konkurs „Warzywny stworek”

Jesień jest okazją do oryginalnej twórczości plastycznej. I w tym roku dzieci i rodzice zaskoczyli nas swoją pomysłowością. Wymyślanie warzywnych stworków dostarczało wiele radości i było okazją do twórczego spędzania wolnego czasu. Hole przedszkolne udekorowane stworkami prezentowały się fantastycznie. Dziękujemy!

         

 

 

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 13 listopada uczestniczyliśmy w pięknej, przedszkolnej uroczystości, włączenia najmłodszych dzieci z grupy I „Kransale” do grona przedszkolaków Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku. Nasze kochane maluszki staranie przygotowały się do tego dnia, zaprezentowały zaproszonym gościom program artystyczny, były piosenki, tańce, grała przedszkolna orkiestra. W tym dniu dzieci zostały uroczyście przywitane przez nasze starszaki, które również wierszem, tańcem i piosenką uświetniły ten dzień. W tym doniosłym dniu dzieci obecności rodziców, dziadków, przedstawicieli całej przedszkolnej społeczności złożyły uroczystą przysięgę, magiczny ołówek przemienił je w prawdziwe  przedszkolaki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i  niespodzianki. Również rodzice złożyli uroczyste ślubowanie, obiecali kochać z całej siły swoje pociechy i angażować się w życie przedszkola. Życzymy dzieciom aby początek edukacji, był początkiem drogi pełnej satysfakcji, radości i zadowolenia, a rodzicom wielu powodów do dumy z osiągnięć dzieci, ich nowych umiejętności, pasji odkrywania świata i własnych możliwości.

    

 

Dzień Pluszowego Misia

25.XI obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Wspólne zabawy i tańce przy muzyce wywołały uśmiech na twarzy każdego dziecka.

 

     NN 

 

Bal Jesieni

Poprzez pomysłowe i cudowne stroje przygotowane przez dzieci i rodziców postanowiliśmy pokazać piękno jesiennej aury. Przy dźwiękach skocznej muzyki dzieci bawiły się świetnie.

 Żal nam było żegnać się z Panią Jesienią!

Tą piękną uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

 

                                             

 

MIKOŁAJKI !!!

Od samego rana dzieci czekały na Świętego Mikołaja. Było mnóstwo pytań i niecierpliwości. Zadzwonił dzwonek i przyszedł. Była radość, śmiech i zabawa. A potem, potem były oczywiśćie prezenty. Mikołaju dziękujemy i czekamy za rok !!!! 

                 

 

Zabawy na śniegu

„Hu-hu-ha ta zima nie była taka zła”. Chociaż śniegu nie było tak wiele udało nam się skorzystać ze skromnych zasobów śnieżnych zimy. Zabawy na śniegu sprawiły dzieciom wiele frajdy i radości. Przedszkolaki z rumieńcami na policzkach wróciły do przedszkola i z wielkim apetytem zjadły pyszną zupkę.                                

                                                     

 

 

Wspólne kolędowanie

„Kolęda, kolęda

Na skrzypeczkach gramy.

Niech leci do nieba

To nasze śpiewanie”

Takie motto towarzyszyło nam podczas wspólnego kolędowania. Dzieci i rodzice śpiewali tradycyjne kolędy i nowe pastorałki utrzymując jeszcze świąteczny nastrój.

         

 

 

Dokarmianie ptaków

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że zimą ptaki  potrzebują szczególnie naszej opieki, by przetrwać zimę. Niespodzianką dla naszych małych gości był chlebek, ziarenka zbóż, słonecznika oraz oczywiście słoninka.

 

 

Dzień babci i dziadka

W dniu Waszego  święta, ukochana Babciu i Dziadku życzymy Wam z całego serca zdrowia, szczęścia i pomyślności. Niech los, co ma najlepszego  ściele Wam pod nogi i niech Was otacza radość a omija smutek. Tego wszystkiego życzyły podczas przedszkolnej uroczystości dzieci swoim dziadkom. Po zakończeniu przedstawienia zaproszono wspaniałych gości na słodki poczęstunek.

        

 

Cała Polska czyta dzieciom

Czytanie dzieciom książeczek wpływa na ich rozwój emocjonalny, wyobraźnię, uczy uważnego słuchania oraz spontanicznego wypowiadania się. W tą akcje włączyliśmy również rodziców, którzy bardzo chętnie odwiedzali swoje pociechy wraz z kolegami i koleżankami czytając ulubione bajeczki.

      

                                               

 

Walentynki

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako Święto Miłości.  Tego dnia obdarowujemy się walentynkami, drobnymi prezencikami, które są wyrazem Naszych uczuć, sympatii i przywiązania. Przedszkolami miały okazję wykonać własną walentynkę, którą wręczyły dla swojego wybrańca.

                     

 

Zabawy w ogrodzie

Przedszkolaki bardzo chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym, który wyposażony został w nowoczesne urządzenia terenowe. Dzieci mogą zaspokoić naturalną potrzebę ruchu oraz hartować swój organizm. Przecież w zdrowym ciele zdrowy duch!

                                                  

 

Leżakowanie

Tak odpoczywamy po dniu pełnym zabaw, wrażeń słuchając kołysanek i muzyki relaksacyjnej.

                 

 

Warsztaty z pisarką

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci Izą Niewiadomską- Labiak. W trakcie spotkania odbyły się warsztaty artystyczne dla dzieci techniką -lepienie w glinie. Na spotkaniu prowadzona była arteterapia, bajkoterapia i muzykoterapia. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe książeczki z dedykacją autorki.

                    

 

BAL KARNAWAŁOWY

Tanecznym krokiem w przepięknych kostiumach żegnaliśmy tegoroczny karnawał. Będziemy jeszcze długo wspominać wpaniałą zabawę. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do swoich sal, gdzie czekała jeszcze na nas słodka niespodzianka od Świętego Mikołaja.

  

 

 

ROBIMY KANAPKI

"Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki..."

Najlepiej nam smakuje to, co sami potrafimy przyrządzić. Wiele frajdy sprawiło nam samodzielne przygotowanie kanapek z witaminkami wychodowanymi w zielonym kąciku.

                                                                             

 

 

Wyjście do apteki

Nasza pierwsza poważna wyprawa. Odwiedziliśmy aptekę, poznaliśmy pracę pań tam pracujących, zwiedzaliśmy pomieszczenia. Mieliśmy okazję zobaczyć ile lekarstw mieści się w wielkich szufladach, a także wagi i miksery do przygotowywania leków. Nikt nie bał się białego fartucha. W podziękowaniu dzieci wręczyły paniom własnoręcznie wykonane kwiatki.

 

 

KONKURS "BAJKOWY LAS"

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pod patronatem Bronisława Komorowskiego. A oto galerie z pięknymi pracami dzieci. Zachęcamy do udziału w organiowanych konkursach.

                                    

 

 

ZIELONY KĄCIK

Co roku na wiosnę zakładamy zielone kąciki w grupach. Przedszkolaki mają okazję poznać etapy wzrostu roślin oraz warunków potrzebnych do właściwej pielęgnacji. Dzieci z grupy I otrzymały dyplom oraz prezent w postaci książki z bajkami za piękny ogródek :-)

                                                             

 

 

POWITANIE WIOSNY

Kolorowy korowód na czele z Marzanną wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Z wielkim przejęciem żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Śpiewając i pląsając dzieci cieszyły się z powitania nowej pory roku.

                

 

 

KONKURS "PALMA WIELKANOCNA"

Również i w tym roku dzieci wraz z rodzicami zaskoczyli nas pomysłowością wykonania palm wielkanocnych. Przedszkolaki z entuzjazmem prezentowały swoje wytwory, a w nagrodę otrzymały dyplomy i słodką niespodziankę.

                   

 

 

ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI

Rodzice bardzo chętnie przybyli do przedszkola, aby ze swoimi pociechami wesoło bawić się przy dźwiękach wesołej i skocznej muzyki. Miły nastrój towarzyszył wspólnym pląsom.

    

 

 

SZUKAMY ZAJĄCZKA

W poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka wzięły udział wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Nie było to proste, gdyż Zajączek wyznaczył różne zadania do wykonania. Dzieci świetnie się bawiły :-)

   

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Pasłęku
    14-400 Pasłęk
    ul. Gdańska 17
  • (+48 ) 55-248-3013

Galeria zdjęć