SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 • OGŁOSZENIE

  Przedszkole Samorządowe nr 2 w Pasłęku ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze głównego księgowego.

  Nabor_na_wolne_stanowisko_glowna_ksiegowa_PS2.pdf

  Kwestionariusz_osobowy.pdf

  Oswiadczenie_kandydata_o_zapoznaniu_sie_z_klauzula_infromacyjna_-_w_zakresie_przetwarzania_danyc(1).pdf​​​​​​​

  ​​​​​​​

 • OGŁOSZENIE

  Na rok szkolny 2020/2021 po raz drugi przeprowadzana będzie rekrutacja z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego na stronie https://rekrutacje.paslek.pl wytworzonego w ramach realizowanego przez Urząd Miejski w Pasłęku projektu „e-Urząd – wdrożenie systemu e-Usług publicznych w Gminie Pasłęk” dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020.

  W pierwszym etapie rekrutacji, rodzice dzieci uczęszczających obecnie do przedszkoli, składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w nadchodzącym roku szkolnym. Kolejny etap to elektroniczne składanie wniosków w terminie od 2 do 16 marca br.

  Rekrutacja_do_przedszkoli.pdf​​​​​​​

  oswiadczenie_MOPS(1).odt

  Oswiadczenie_samotne_wychowywanie_.docx

  Oswiadczenie_wielodzietnosc_.docx

  oswiadczenie_zamieszkanie_.odt

  Terminarz.docx​​​​​​​

 • I Przedszkolny Festiwal Talentów

  Nasze Przedszkole po raz pierwszy zorganizowało Przedszkolny Festiwal Talentów. Tematem przewodnim, było zaprezentowanie talentu wokalnego. Festiwal miał na celu promowanie uzdolnień i zainteresowań przedszkolaków, pokonywanie nieśmiałości i realizowanie własnych marzeń.

  Chętnych do pokazania się na scenie nie brakowało. Dzieci z poszczególnych grup wcieliły się w gwiazdy muzyki rozrywkowej m.in takie jak: Daj to Głośniej " Mama ostrzegała", Cleo "Dom" , Ariana Grande, Czadomen "Ruda", Zenek Martyniuk "Przez twe oczy zielone". Niektóre przedszkolaki przy pomocy rodziców przygotowały ciekawe choreografie i przebrania. Nad przebiegiem Festiwalu czuwało 3-osobowe jury.

  Widzowie z zainteresowaniem oglądali popisy przedszkolaków i każdy występ odbierany był z  wielka sympatią, także braw nie brakowało. Wszyscy uczestnicy byli wspaniali, wyjątkowi i oczywiście bardzo utalentowani. Dzieci, które zdecydowały się na ujawnienie swojego wokalnego talentu otrzymały nagrody książkowe.

  Brawo!

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE !

  o przedłużeniu składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko Głównego Księgowego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku

  Informuję, że termin składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko Głównego Księgowego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku wskazany w ogłoszeniu o naborze ww. stanowiska z dnia 24.01.2020 r. zostaje przedłużony do dnia 28 lutego  2020 r. ( piątek ) do godz. 15.00

  Pozostałe warunki  naboru wskazane ww. ogłoszeniu pozostają bez zmian.

  Ogloszenie_-_przedluzenie_terminu_naboru_na_wolne_stanowisko_glownego_ksiegowwego_PS2.pdf

   

   

 • OGŁOSZENIE !

 • OGŁOSZENIE

 • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA 

  DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

  Babci i dziadka przyznać to trzeba każdemu dziecku w życiu potrzeba, znana to para, bardzo kochana,
   gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło, kto by bajki opowiadał?, kto by mądre rady dawał? 
  kto by tulił i pociszał ? kto by za wszystkie wybryki rozgrzeszał? Za Waszej mądrości skarb przyjmijcie od nas dar: obfitości zdrowia, miłości najbliższych, radości bez liku i słodkiego smakołyku - z serdecznymiżyczeniami w Dniu Babci i Dziadka - dzieci, dyrekcja, nauczycielei i pracownicy przedszkola :) 

   

   

   

 • Spotkanie z Policjantami

  W dniu 17 stycznia do naszego przedszkola zostali zaproszeni policjanci z Komisariatu Policji w Pasłęku. Pan policjant przeprowadził z przedszkolakami pogawędkę pod hasłem „ Bezpieczne ferie zimowe”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachować się w domu i w przedszkolu oraz poza domem podczas ferii i jak zachować ostrożność na drodze oraz o konieczności jazdy w fotelikach samochodowych. Policjant omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Mówił o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg oraz wchodzeniu na zamarznięte zbiorniki wodne. Dzieci brały żywy udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzą jaką już posiadają. Policjanci przypomnieli również o ważnej roli noszenia elementów odblaskowych. Na koniec spotkania, każde z dzieci otrzymało odblask w kształcie misia oraz kolorowanki.

 • Bal Karnawałowy

  W czwartek 16 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w kostiumach, inne dzielnie wnosiły zapakowane stroje prosto do sali.

  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, pszczółki, rycerzy, żołnierzy, policjantów..... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali, piękny i kolorowy, wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wspólnej zabawy.

  Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci do tańca ze specjalnie wybraną muzyką, która była skoczna i rytmiczna. Na sali, podczas tańców robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło,uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, mimo chwilowego zmęczenia. Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz baniek mydlanych oraz wizyta Świętego Mikołaja.

  Wspólna zabawa przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości, a to było głównym celem naszego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci udały się do swoich sal. Tam czekał na nie słodki poczęstunek i prezenty od Mikołaja.

 • „Zamieszanie w Krainie Bajek”

  Dnia 10 stycznia młodzież z Zespołu Szkół w Pasłęku zabrała przedszkolaki w krainę bajek. Licealiści, którzy wcielili się w rolę aktorów przedstawili perypetie bohaterów opowieści pt „ Zamieszanie w Krainie bajek”. Działo się wiele. Jaś i Małgosia postanowili uciec od Baby Jagi , która dostała nowy przydomek, a mianowicie „Babcia Jagunia”. Pasował jak ulał, ponieważ, mimo groźnego wyglądu, każdy wie, że Baba Jaga w głębi duszy nie jest taka zła. Jednak to nie wszystko. Czerwony Kapturek zamiast wilka spotkał Jasia i Małgosię, przybyłych niespodziewanie do jej bajki. Kot w butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Zrobiły i tak furorę i wywołały salwy śmiechu. Dobrze, że w każdym królestwie jest władca, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się jak najlepiej. Król Baj, na prośbę swoich podwładnych, przywrócił porządek w Krainie Bajek, ponieważ, jak sama stwierdził- „stare bajki dzieci znają , bardzo kochają i chętnie czytają”.

  Na koniec młodzież przygotowała liczne atrakcje, konkursy i wspólne śpiewanie. Dzieci z naszego przedszkola bawiły się świetnie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i nie możemy się doczekać następnych wystąpień naszych starszych kolegów.

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE !

  o przedłużeniu składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko Głównego Księgowego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku

  Informuję, że termin składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko Głównego Księgowego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku wskazany w ogłoszeniu o naborze ww. stanowiska z dnia 16.12.2019 r. zostaje przedłużony do dnia 22 stycznia  2020 r. ( środa ) do godz. 15.00

  Ogloszenie_o_przedluzenie_terminu.pdf​​​​​​​

  Pozostałe warunki  naboru wskazane ww. ogłoszeniu pozostają bez zmian.

 • Hej kolęda, kolęda

  Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz Pomyślności

  i Sukcesów w Nowym Roku 2020

  życzą

  Dzieci i Pracownicy Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku

 • Genialny pięciolatek i Genialny sześciolatek

  Dzieci z grupy V Biedronki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie "Genialny pięciolatek" i "Genialny sześciolatek". Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplom z wynikiem bardzo dobrym. Serdecznie gratulujemy naszym genialnym przedszkolakom:-)

 • OGŁOSZENIE


  DYREKTOR PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W PASŁĘKU

  OGŁASZA PONOWNY (TRZECI) NABÓR

  NA WOLNE KIEROWNICZE STANOWISKO URZĘDNICZE

  GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO

  Nabor_na_wolne_stanowisko_urzednicze_glownego_ksiegowego.pdf​​​​​​​ • Motylki

 • Konkurs - Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy

  Dnia 4 grudnia 2019r. odbyło się w Warmińsko - Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli podsumowanie konkursu "Ziemi pomagamy, kiedy wspólnie oszczędzamy".                                                                            Jedynym przedstawicielem naszego przedszkola i Pasłęka był wychowanek grupy "Biedronki" Antoni Szulago, który zdobył szczególne wyróżnienie.

  Serdecznie dziękujemy Antosiowi i jego rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie.

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE !

  o przedłużeniu składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko Głównego Księgowego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku

  Informuję, że termin składania dokumentów aplikacyjnych w ramach naboru na wolne stanowisko Głównego Księgowego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Pasłęku wskazany w ogłoszeniu o naborze ww. stanowiska z dnia 12.11.2019 r. zostaje przedłużony do dnia
  12 grudnia 2019 r. ( czwartek) do godz. 15.00

   

  Pozostałe warunki  naboru wskazane ww. ogłoszeniu pozostają bez zmian.

  OGLOSZENIE_28.11.2019_R..pdf​​​​​​​

   

 • Powrót do przeszłości...czyli wizyta w Izbie Historycznej

  Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dzieci z grup starszych odwiedziły Izbę Historyczną w Pasłęku. Dyrektor Biblioteki Publicznej Pan Piotr Adamczyk z dużym zaangażowaniem, w sposób zrozumiały dla małych słuchaczy przedstawił wydarzenia historyczne związane z powstaniem państwa polskiego, zmieniającym się na przestrzeni wieków, godłem oraz flagą narodową. Dzieci z powagą i szacunkiem zaśpiewały hymn narodowy.Zajęcia o charakterze patriotycznym okazały się dla dzieci bardzo ciekawe i interesujące.

  Kąciki patriotyczne w salach przedszkolnych, książeczki, albumy, pamiątki z różnych regionów kraju wzbogacają wiedzę przedszkolaków nie tylko z okazji 11 Listopada. Podsumowaniem obchodów 101 rocznicy Święta Niepodległości były przyznane dzieciom Dyplomy Małego Patrioty.

   Autor tekstu: Lilla Łukaszewicz

 • Wizyta weterynarza

  W ramach projektu przedszkolnego "Rodzic Ekspertem" nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście z Przychodni Weterynaryjnej: pani weterynarz Diana Czaus- Oskroba i jej piesek Nolan.

  Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani doktor opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca i na swoim "małym pacjencie" pokazała w jaki sposób wykonuje się niektóre badania czworonoga. Pani weterynarz uświadomiła także dzieciom , że zwierzęta tak jak ludzie, chorują i cierpią i też wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy właściwie opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami, jak poznać, kiedy zwierzak jest chory i kiedy udać się z nim do weterynarza oraz jak ważne są szczepienia ochronne.

  Serdecznie dziękujemy za spotkanie, dzięki któremu dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę.

   

 • 11 Listopada w pamięci przedszkolaków

  W naszym przedszkolu 8 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas - Polaków dzień. Podczas występu nasze przedszkolaki recytowały wiersze i śpewały piosenki patrotyczne opowiadające o historii Polski, a także tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dzieci razem z nauczycielkami dumnie odśpiewały także hymn Polski " Mazurek Dąbrowskiego". Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

   

Aktualności

Kontakt

 • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Pasłęku
  14-400 Pasłęk
  ul. Gdańska 17
 • (+48 ) 55-248-3013

Galeria zdjęć