O PRZEDSZKOLU

PRZEDSZKOLE NR 2

Informacje o przedszkolu

Przedszkole posiada bardzo dobre warunki lokalowe. Mieści się w samodzielnym, niewielkim budynku, oddalonym od zgiełku miasta, tras komunikacyjnych. Posiada pięć sal zabaw i zajęć, systematycznie doposażonych w meble dostosowane do wieku dzieci, zabawki, atrakcyjny sprzęt i pomoce oraz salę gimnastyczną, gdzie odbywają się ćwiczenia gimnastyczne, zajęcia i zabawy ruchowe, zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz przedszkolne uroczystości. Placówka dysponuje własnym placem zabaw, który dzięki pomocy rodziców i Urzędu Miejskiego w Pasłęku jest stopniowo zagospodarowywany i wyposażany w nowe urządzenia terenowe. Teren przedszkola jest ogrodzony i otoczony roślinnością, jest on podzielony na place zabaw dla poszczególnych grup oraz wspólny plac rekreacyjno-sportowy, jest bezpieczny i całą dobę monitorowany. Zewnętrzny wygląd obiektu i przyrodnicze walory otoczenia tworzą niepowtarzalny, ciepły klimat obiektu.

Dodatkowe pomieszczenia to szatnia dla wszystkich dzieci z indywidualnymi szafeczkami, galerie prac dziecięcych „Świat w oczach dziecka”, rozległe hole zamienione często na ekspozycje twórczości plastyczno-konstrukcyjnej dzieci oraz wystawy fotograficzne a także gabinet logopedyczny i terapii zajęciowej. Przedszkole posiada własne zaplecze kuchenne- pomieszczenia przygotowalni, kuchni, ekspedycji posiłków, zmywalnie naczyń. W przedszkolu wszystkie dzieci korzystają z ciepłych posiłków, ich ilość i organizacja jest ustalana zgodnie z oczekiwaniami rodziców. Warunki higieniczno-sanitarne obiektu, czystość i estetyka pomieszczeń są na bieżąco kontrolowane i oceniane jako dobre.

Jesteśmy placówką pracującą w oparciu o bogaty zestaw programów, realizowane są u nas edukacyjne projekty autorskie. Nasze przedszkole jest otwarte na współpracę z rodzicami. Postępy dzieci są obserwowane i rejestrowane, a rodzice są o nich na bieżąco informowani. Często spotykamy się z rodzicami, zawsze życzliwie słuchamy ich opinii, jesteśmy gotowi do wszelkiej pomocy w sprawach wychowania dziecka. W przedszkolu traktuje się dzieci ze zrozumieniem, troską i dobrocią. Dzieci są radosne i cieszą się z pobytu w przedszkolu, w którym zajęcia dostosowane są do potrzeb, oczekiwań, zainteresowań i możliwości dzieci.